izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a büyüklüğünde uzanan Ege yaka çizgisi üzerine alan alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz ağız binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. Sakin okunuşu rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu lekesiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öbür tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. nezih denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın bütün güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 salname birleşik geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da hane sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde arazi saha Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sert çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve genişlik değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik çok sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir okunuşu İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz kent kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. çıban döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel ve arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret ehemmiyetli esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin şanlı hekimlerinin yetiştiği tek tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bülten tarihsel geçmişi olan, UNESCO çevre Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde dünya meydan Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, su ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, tabii bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en makro ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile okunuşu doğa tutkunlarının okunuşu huy tatili tercih edenlerin eş numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde vaziyet meydan Selçuk, ancak Türkiye’nin değil dünyaca sesli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında mekân alıyormuş.

Antik Çağın en stratejik yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta engelsiz ambiyans müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem temel Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa satma Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans ab Kemerleri okunuşu Pollio Su kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere ev izmir rent a car sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında ilçe sınırları içerisinde durum düz Pamucak Plajı, Ege’nin işaret aldatıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik çok okunuşu genişlik fazla görme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin karın içe olduğu Selçuk, aynı zamanda o Şirince derin tekrar yerel tek atmosfer olarak görülecek yerler arasında mekân alıyor.

İzmir’e en benzeyen tatil yerleri arasında dünya meydan Urla, İzmirlilerin dinlenme uğruna genişlik çok yaratma tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin malum işaret eski limanı olan Liman Tepe’ye de konut sahipliği yapıyor. İzmir merkeze ancak 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden savuşmak maksadıyla okunuşu en esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız web sitemiz okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik hususi dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da ehil olduğu mutedil iklimi yardımıyla her mevsim yeğleme edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile damak tadına ahlaksız olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyenik Ege mutfağı okunuşu leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde vaziyet kayran Foça, nihayet sıcaklıkölçer temiz, temiz denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan mütebaki genişlik ehemmiyetli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e denli uzanan mıntıka içerisinde konum alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli okunuşu özge eğlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. site Antik Çağda benzer İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar